Працюємо за програмою єВідновлення
місто:
місто:

З “барахолки” в куточок комфорту: як можна облаштувати балкон?

Колись ми сприймали балкони як відкритий майданчик, де можна подихати свіжим повітрям або помилуватися навколишнім пейзажем. Сьогодні ми все частіше розглядаємо балкони як додаткові приміщення, де можна влаштувати кабінет, дитячу ігрову кімнату, міні тренажерний зал або продовження кухні.

Оздоблення поверхонь балкона

Після скління балкона, коли ми повністю захистили його від зовнішніх впливів, слід зайнятися облицюванням внутрішніх поверхонь балкона.

Стіни. Для оздоблення стін балкона найбільш популярними матеріалами є дерев’яна або пластикова вагонка (шовна або безшовна). Рідше для обробки балкона використовується гіпсокартон і штукатуряться стіни . Вагонку встановлюють по дерев’яній обрешітці, куди закладають утеплювач (пінополістирол або екструзіонний полістирол). Поверх утеплювача укладають пароізоляцію.

Стеля. Для стелі використовуються або ті ж матеріали, що і для стін, або безшовна пластикова вагонка.

Підлога. На балконах і лоджіях прийнято влаштовувати легкі підлоги (бетонна стяжка і керамічна плитка через додаткове непередбачене навантаження на перекриття зазвичай не рекомендується). Основою для підлоги служать дерев’яні лаги, в проміжках між якими укладається утеплювач. Зверху укладається дошка для підлоги, що йде під фарбування або лакування, але частіше – OSB плита, поверх якої укладається ламінат, лінолеум або паркетна дошка.

Балконні шафки

Якщо балкон засклений, то шафка на балконі – прекрасне місце для зберігання речей, які не бояться невеликих постійних перепадів температури і вологості, а також домашнього консервування.

Зазвичай виготовляються невеликі легкі шафки або тумби. Головне, щоб шафки не закривали скло, тому часто при склінні балконів і лоджій крайні секції (що виходять на торець шафи) роблять не тільки глухими, але і замість скління використовують непрозорі сендвіч-панелі. Каркас такої легкої шафи виконують з дерев’яних брусків, полиці – з ДСП, а дверцята – на невеликих петлях різних форм і видів (часто заводського виготовлення).

Сушарки для білизни, освітлення і електроточки

Сушарки встановлюють під час ремонту балкона. Зазвичай використовують стельові сушарки для білизни, які займають мінімум місця на балконі, і при відсутності білизни піднімаються за допомогою мотузок до стелі.

Часто при ремонті балкона передбачають елементи електропроводки для підключення електричних приладів або освітлення балкона у вечірній час. Як джерела світла останнім часом найбільш популярні світлодіодні лампи у вигляді гірлянд або світильників.

Опалення та кондиціонери на балконі

Часто засклені балкони використовують у вигляді приміщень для постійного перебування людей. У цьому випадку в них необхідно встановити опалювальні прилади. Найкраще для опалення балконів використовувати підлогове електричне опалення, оскільки при цьому максимально заощаджується й без того невелика площа балкона.

Якщо в квартирі встановлені кондиціонери, то балкон може використовуватися для розміщення зовнішнього блоку спліт-системи. Важливо розуміти, що цей блок повинен контактувати безпосередньо із зовнішнім повітрям, тому він повинен монтуватися на зовнішню стіну балкона (в цьому випадку в склінні слід передбачити стулки для його обслуговування), або встановлюватися на підлогу балкона в спеціальні відкриті назовні ніші. Ні в якому разі не можна навішувати кондиціонери на внутрішні стіни засклених балконів!

У нас великий досвід ремонту та реконструкції балконів, якщо у Вас виникли питання, зателефонуйте або залиште свій номер в формі зворотного зв’язку.