Не думайте, що алюмінієві вікна – хороший варіант тільки для нежитлових приміщень (магазинів, адміністративних площ тощо). Сучасні виробники готові запропонувати широкий вибір профільних систем з алюмінію, які не поступаються аналогам енергоефективністю, функціональністю та зовнішнім виглядом. Обирайте холодний або теплий профіль з урахуванням майбутніх експлуатаційних умов.
З переваг алюмінієвих вікон користувачі відзначають:
- довгий термін експлуатації (до 80 років);
- стійкість до корозії та механічних впливів;
- пожежна безпека (висока стійкість до займання);
- мала вага виробу та простота догляду;
- екологічність матеріалу;
- відсутність витрат на обслуговування;
- презентабельний зовнішній вигляд;
- висока міцність рами, що дозволяє створювати віконні поверхні великих площ;
- різноманіття форм (крім класичних варіантів, є двійчасті, розсувні стулки, що важливо в умовах обмеженого простору).
Коли необхідно провести скління приміщень, виникає питання: замовити алюмінієві вікна або віддати перевагу пластиковим? По ряду показників профіль з алюмінію кращий за ПВХ, проте має істотні недоліки:
- Підвищена теплопровідність. Алюміній добре проводить тепло, тому влітку в приміщеннях, де встановлені такі вікна, може бути душно, а взимку – прохолодно. Проблему вирішують шляхом використання спеціальних «термомостів», виконаних з сучасних матеріалів.
- Вартість «кусається». На кращі алюмінієві вікна доведеться розщедритися. ПВХ-вироби з аналогічними експлуатаційними характеристиками обійдуться набагато дешевше.
- Низький рівень звукоізоляції. Не забезпечують надійний захист від вуличного шуму (це буде проблемою, якщо квартира або будинок знаходиться біля завантажених доріг чи розважальних закладів).
Холодний та теплий алюмінієві профілі
Купуючи віконні системи необхідно зробити вибір між холодним і теплим профілем. Різниця між ними суттєва, тому важливо не помилитися.
Теплі алюмінієві вікна на балкон, в житлові приміщення, адміністративні будівлі відрізняються наявністю теплового бар’єру. У таких конструкціях йдуть 1-2 камери з термомістком. Вставка з склонаповненого поліаміду термічно відокремлює зовнішню частину профілю від внутрішньої. Завдяки такому прошарку-бар’єру істотно знижується теплопровідність виробу. При виробництві теплих вікон з алюмінію особливий акцент роблять на армування. Його здійснюють за допомогою скловолокна. В результаті цього виріб збереже початкові характеристики в будь-яких, навіть екстремальних умовах.
Встановлення холодного алюмінієвого профілю обійдеться дешевше, ніж теплого. Це більш проста конструкція, яка не має термомосту. Найчастіше використовується для скління нежитлових приміщень, де не пред’являють високих вимог до енергоефективності.
Дизайн, колір, ламінація
Поліпшити зовнішній вигляд алюмінієвих конструкцій можна. Для декорування можуть використовуватися різноманітні варіанти:
- ламінування спеціальною плівкою (найчастіше замовляють імітацію цінних порід деревини);
- анодування під світле або темне золото, перли, матове срібло (грає не тільки декоративну, але і захисну функцію);
- фарбування відповідно до RAL, що дозволяє надати конструкції бажану презентабельність та продовжити термін експлуатації;
- сублімація, що дозволяє нанести декоративний малюнок.
Сфери використання
Область застосування залежатиме від того, який саме профіль Ви захочете придбати:
- Холодний. Його використовують при виготовленні віконних систем, вітражів для неопалюваних приміщень, перегородок, розсувних балконних конструкцій.
- Теплий. Стане в нагоді для теплиць, оранжерей, житлових / офісних приміщень.
Поради з догляду та очищення
Доглядати за алюмінієвими вікнами просто, їх не потрібно фарбувати та шліфувати. Щоб освіжити зовнішній вигляд досить періодично мити їх спеціальними неагресивними, неабразивними речовинами. Оптимальний час для того, щоб привести віконні блоки в порядок, – осінь / весна. Для видалення сильних забруднень можна використовувати спиртовмісні речовини.
Хочете замовити вікна з алюмінієвого профілю? Використовуйте онлайн-калькулятор на нашому сайті для розрахунку орієнтовної вартості. Також Ви можете безкоштовно викликати замірника на об’єкт (Київ, Харків та ін.). Він виконає точні заміри та підкаже точну вартість виготовлення конструкції та її монтажу.