fbpx
УВАГА! МИ ПРАЦЮЄМО! ГРАФІК РОБОТИ
місто:

Дерев’яна вагонка для обшивки балконів і лоджій – причина популярності

Дерев’яна вагонка – це безумовно вдалий вибір при внутрішній обробці балконів и лоджій. Екологічна чистота, відмінні теплозахисні та звукоізоляційні властивості, прекрасна зносостійкість і висока довговічність в поєднанні з відносно низькою ціною і прекрасним зовнішнім виглядом – ось на чому заснована висока популярність цього матеріалу. Причому з ростом тенденцій до застосування всього натурального в сучасному будівництві дерев’яна вагонка при оформленні балконів  використовується останнім часом все частіше і частіше.

Дерев'яна вагонка - практичний і екологічний матеріал

Зазвичай людей приваблює красивий малюнок з мінливих візерунків на кожній плашці, що створює неповторне відчуття тепла і затишку. Атмосфера такого приміщення має прекрасний мікроклімат, оскільки дерево вбирає надлишок вологи або навпаки зволожує приміщення при підвищеній сухості повітря, а також виділяє дуже м’який аромат лісу.

Серед численних видів дерев’яної вагонки обробники зазвичай віддають перевагу дерев’яній двосторонній вагонці з сосни. Найкращим у співвідношенні ціна-якість володіє вагонка першого сорту, яка має мінімальну кількість дефектів, на ній немає ні гнилі, ні синяви, ні гілок (як на вагонке 2 сорту). Оскільки вагонка двостороння і обидві сторони однаково придатні для використання у якості лицьової поверхні, майстер при обшивці може обрати ту сторону, яка йому більше подобається.

Монтаж дерев'яної вагонки

Сучасна вагонка продається вже готовою до монтажу, тобто вона має шліфовану зовнішню поверхню і просякнута захисними рідинами від гнилі, цвілі і комах. В кінці монтажу вагонку можна додатково обробити лаком, фарбою або морилкою для додаткового захисту і (або) надання необхідного кольору.

Для монтажу вагонки на стіни або інші поверхні використовуються так звані дерев’яні лати з дощок, які з постійним кроком у 50 см кріпляться до стіни. Простір між елементами обрешітки використовується для вентиляції, але часто (особливо для зовнішніх стін) він заповнюється утеплювачем.

Види дерев'яної вагонки

Іноді в якості альтернативи сосновій вагонці замовники віддають перевагу більш елітній, відповідно дорогій, дерев’яній вагонці. Найчастіше альтернативою виступає липова вагонка, яка відрізняється практично повною відсутністю на ній гілок, що створює більш вишуканий інтер’єр приміщення. Правда основне призначення липової вагонки – це не обшивка балконів і лоджій, а облицювання саун і банних приміщень, оскільки вона витримує значні перепади температури та не виділяє смолу при нагріванні.

Залишилися запитання?